Zjistit dostupnost
Příjezd:
Odjezd:

Šumava a Lipno na kole, cyklotrasy pro rodiny i sporťáky


Chcete si projet celé Lipno a prohlídnout si okolní šumavskou krajinu ze sedla svého kola? Rozbalte svůj základní tábor v našem penzionu, kde kola přes noc schováme do garáže, aby byla v bezpečí.

Pak už je jenom na vás, jestli si projedete lehčí cyklotrasy s dětmi kolem lipenské přehrady, nebo zda vyrazíte do hor zdolat nějakou příkrou velehoru. Kolem Lipna si projede hustou síť parádních cyklistických stezek, z nichž se jedna s číslem 33 plíží Hůrkou kolem penzionu Daniela.I cesta může být cíl – turistika kolem Lipna


Jenom se tak procházet po kopcích nad Hůrkou, odreagovat se na naučné stezce Adlaberta Stiftera, vypravit se z penzionu pěšky po modré do Horní Plané, nebo rovnou zdolat Šumavský Everest. Ať už si to od nás namíříte na sever či na jih, vždycky si najdete cíl malých procházek i celodenních výletů.

Náš penzion v Hůrce je bezvadným startovacím i cílovým místem pro všechny vaše objevitelské cesty – na modré stezce, kousek od hlavní silnice, vlakové i autobusové zastávky Černá v Pošumaví. Pokud vám dojdou turistické plány, rádi vám poradíme.Houpání ve vlnách Lipna, sjíždění Vltavy, motorové čluny


Na Lipno se jezdí především kvůli vodě. Penzion Daniela v Hůrce stojí pár minut od břehů lipenské přehrady – během své dovolené si tak vychutnáte prima zábavu, plavbu po Lipně na katamaránech, nebo si od nás půjčíte motorový člun se slevou 10 %. Vodáci si přijdou na své při sjíždění Vltavy na kánoích a na raftech.

Náš penzion u Lipna je tak bezchybným místem pro vášnivé rybáře, milovníky vody, vodáky a všechny vodní živly, kteří rádi stráví čas na hladině, na opuštěném ostrůvku nebo v romantické zátočině.Plavání, koupačka a opalování na Lipně


Lipenská přehrada se rozlévá do různých koutů, podél silnic, cyklotras i lesů. V nejdelším místě je natáhnutá na 42 km a v místech mezi Hůrkou a Černou v Pošumaví dosahuje šířky 5 km. To je nekonečně mnoho míst pro pláže i divoké koupání, kde si vychutnáte absolutní soukromí.

U našeho penzionu si také svoje místečko najdete – v létě se voda ohřeje až na krásných 23 °C. Na Lipně si ve vodě zaskotačíte i v zimě, v aquaparku Lipno nad Vltavou, či v krytém bazénu ve Frymburku.Atrakce pro děti na Lipně, kde se vyřádí


Hledáte ubytování na Lipně, kde si přijdete na své vy, ale taky vaše děti? Penzion Daniela je pravým místem – v areálu běhají domácí zvířata, která mohou nakrmit a pohladit si je, povozí se na shetlandských ponících.

Tím zábava teprve začíná! V blízkém okolí najdete tolik aktivit a atrakcí pro děti, že se jim z toho bude točit hlava: Lanový park, Království lesa, Funpark Panda, Bobovka, Pohádková rezervace a mnohem víc…

Image


Vybavíme vás na výlety – kola, brusle, hole…


Nechce se vám tahat přes celou republiku horská kola? Nemáte v autě dost místa na sportovní vybavení, které byste jinak rádi na Lipně využili? Žádný stres! V penzionu vám zařídíme půjčení horských kol pro dospělé a děti, koloběžky, in­line brusle, vozíky za kolo a nordic walking hole.

S námi strávíte svou dovolenou na Lipně podle svých představ a přitom můžete z domova přicestovat na lehko.Klenoty UNESCO a další architektonické šperky


Šumava a Lipno, to není pouze krásná přehrada a dech beroucí hory. Za zmínku také stojí jedinečné architektonické památky, které se vyplatí navštívit – svým významem se totiž řadí mezi největší skvosty planety.

Památkové rezervace UNESCO Český Krumlov a Holašovice, kláštery Zlatá Koruna, Vyšší Brod, hrad Rožmberk, zříceniny a mnohem víc. Všechny jsou od penzionu pár kilometrů autem.

Každý si u nás najde svou oblíbenou aktivitu, i vy


Hledáte další aktivity, které by vás uspokojily? Lipno je země neomezených zážitků a má pro každičkého člověka něco: Tenis, wellness, golf, motokáry v Horní Plané , paintball, plavby po Vltavě na vorech, jachting, lanové centrum pouhé 3km od apartmánů, stezka korunami stromů , království lesa , bobová dráha, grafitový důl, slavnosti pětilisté růže, pohádková rezervace, Vítkův Hrádek… Chcete zažít na své dovolené ještě více zážitků? Ubytování na Lipně má neomezené možnosti, které během svého pobytu nevyčerpáte, ani kdybyste tu strávili celý rok v kuse.

Přijeďte na dovolenou do penzionu Daniela. Buďte si jistí, že na Lipně se nudit nebudete!

Image

Kontaktujte nás


Kontaktní údaje

Hůrka 90
Horní Planá, 38226

info@lipno-daniela.cz

+420 602 664 620
+420 777 712 577

... Sdílet ... Ubytování na jedničku

Pošlete nám zprávu


Image