Zjistit dostupnost
Příjezd:
Odjezd:

Běžecké lyžování


Oprašte svoje běžky, pořádně je navoskujte a vezměte je s sebou na Lipno. Kolem Hůrky se táhnou pravidelně protahované trasy s nádhernými přírodními scenériemi. A když je všechny projedete, zajeďte si za sousedy, kde na vás čeká další porce běžkování.

Běžecké tratě s nástupem v Hůrce

Užijte si běžky bez cestování – kousek od penzionu Daniela začíná Hůrecká běžecká trasa, na kterou plynule navazují další okruhy: Hornoplánský, Olšinský a Jelm-Stadion. Když vás začnou zábnout ruce a nohy, do naší restaurace na grog a čaj dojedete za chviličku, zahřejete se a můžete znovu vyrazit vstříc sněhovému dobrodružství.

Běžecké tratě v okolí Hůrky

Běžkování v Schönebenu, 78 km udržovaných tratí

Schönebenu leží na hranici s Rakouskem, kilometr od hraničního přechodu Zvonková-Schöneben. Spolehněte se, že tady je dostatek sněhu celou zimu a běžkařské trase jsou upravovány pravidelně, na jedničku. Při vstupu do stop zaplatíte 3 € na osobu a den, nebo 9 € na osobu za týden.

Mapa běžeckých tratí

Sjezdové lyžování


Kopcovitá Šumava, jejíž svahy klesají k Lipnu, vám nachystala hromadu zábavy na sjezdovkách. Poblíž penzionu Daniela najdete dva české ski a areály. Také do německých a rakouských ski areálů dorazíte do půl hodiny a užijete si prvotřídní lyžování u sousedů. Penzion Daniela je tak bezvadným středobodem mezi všemi ski areály – do každého je to stejně daleko, takže každý den máte o rozmanitost lyžování postaráno.

Hochficht, nejnavštěvovanější ski areál u Lipna

Když se řekne lyžování na Lipně, jako první se našim hostům vybaví ski areál Hochficht. Leží nedaleko - na rakouské straně Šumavy u přehrady. Hochficht je jedním z největších rakouských ski areálů a přijdou si v něm na své všechny výkonnostní kategorie. Děti naučíte lyžovat na mírných rodinných sjezdovkách a sami si prosvištíte i závodní trať FIS.

Web ski areálu Hochficht

Lipno-Kramolín, sjezdovky a U-rampa 24 minut od penzionu

Lyžařské středisko Lipno-Kramolín najdete v Lipně nad Vltavou a z penzionu Daniela do něj autem dojedete po 20 km. Na kopce vás vyvezou 3 nové čtyřsedačkové lanovky. Na svazích projedete 7 km sjezdovek širokých až 60 metrů. Děti z výukového zimního hřiště Foxpark s přepravními koberci možná ani nedostanete.

Web ski areálu Lipno-Kramolín

Ski Park Frymburk, rodinné lyžování na Lipně 10 km od penzionu

Ski Park Frymburk od penzionu Daniela nejblíže – autem jste v něm za 12 minut. Je ideálním místem pro rodinné lyžování a zimní radovánky, protože tady se tlačenice ve frontách nekonají. Předností ski areálu je výuka lyžování v dětském parku Médi Kubíka se snowtubingem, dvěma kouzelnými koberci, kolotočem a dalšími atrakcemi.

Web Ski Parku Frymburk

Sternstein, ski areál s přátelskou atmosférou

Ski areál Sternstein se rozkládá u lázeňského městečka Bad Leonfelden, blízko hraničního přechodu Studánky u Vyššího Brodu. Naši hosté sem rádi jezdí kvůli útulnému prostředí, kde se děti naučí lyžovat v dětském parku Elefuntasia a v lyžařské škole. Všude se tu domluvíte bez problému česky – jak s instruktory, tak v restauraci.

Web ski areálu Sternstein

Mitterdorf, široké a bezpečné sjezdovky s výhledy

Další z blízkých ski areálů, Mitterdorf, nabízí 3 modré sjezdovky, dech beroucí výhledy na zapadanou Šumavu, 4 lyžařské školy, dětský Ski Cirkus, česky hovořící instruktory, snowtubingovou dráhu, boulovitou trať a hlavně lyžování bez front. Mitterdorf si s dětmi oblíbíte.

Web ski areálu Mitterdorf

Bruslení na Lipně, trať dlouhá 38 kmKdyž začne přituhovat a na Lipně se objevují první ledy, je to předzvěst, že za pár dní můžete vyrazit na nejdelší bruslařskou dráhu na světě, která měří celkem 38 km. Když vám vystačí síly, projedete si Lipno od jeho začátku, skoro až po přehradní hráz.

Předtím však na led vystartují speciální stroje s kartáči a pluhy, aby zkontrolovaly tloušťku ledu a uvedly bruslařskou dráhu do ideální podoby – nemusíte mít strach z prasknutí ledu, ale i tak si před vyjetím prostudujte desatero bezpečného bruslení na zamrzlém Lipně.

Na led naskočíte pár metrů od penzionu Daniela.

Zvláštností lipenské bruslařské dráhy u Horní Plané je každoroční mezinárodní závod v metané (curling) a také dětský karneval na ledě, který vám nesmí uniknout.

Hochficht, výhodné balíčky pro hosty penzionu


Využijte výrazné slevy na lyžování v Hochfichtu v našich výhodných zimních balíčcích. Dopřejete si lyžovačku v Rakousku s mnoha bonusy:

  • ke každé rezervaci v rámci pobytového balíčku Hochficht obdržíte láhev vína zdarma, 0,7 l pozdní sběr vinařství Novosedli
  • k tomu dostanete slevový kupon do Aquaparku nebo wellness centra 1+1 zdarma
  • sestavení SKI balíčku na míru
  • při 4denním pobytu pro vás máme skvělou cenu na 3denní skipas
  • vyjednáme velice výhodné individuální ceny pro větší skupiny

Přijeďte sami, s rodinou, nebo si zarezervujte celý penzion – vždy vám připravíme takový pobytový balíček, který vám zpříjemní ubytování u Lipna a zajistí nevšední zážitky na horách v Hochfichtu.

Příklady lyžařských balíčků pro sezonu 2017:


5 denní pobyt Dospělá osoba Mládež (do 18 let) Děti (do 10 let)
5 denní ubytování + polopenze + 5 denní skipas 6.190,- 5.390,- 3.160,-
5 denní ubytování + polopenze + skipas 4 volitelné všední dny v rámci týdne 5.890,- 4.820,- 2.830,-
5 denní ubytování + polopenze + skipas 3 volitelné všední dny v rámci týdne 5.490,- 4.490,- 2.590,-
6 denní pobyt Dospělá osoba Mládež (do 18 let) Děti (do 10 let)
6 denní ubytování + polopenze + 5 denní skipas 6.790,- 6.090,- 3.300,-
6 denní ubytování + polopenze + skipas 4 volitelné všední dny v rámci týdne 6.490,- 5.890,- 3.300,-
6 denní ubytování + polopenze + skipas 3 volitelné všední dny v rámci týdne 6.190,- 5690,- 3.300,-

v ceně není zahrnuta doprava, kterou zajistíme za 200 Kč/osoba/den pohodlnými autobusy přímo pod sjezdovku

zařídíme vám také výhodné skipasy do lyžařského areálu Mitterdorf

večeře či polopenze dle vašeho přání

Nechcete-li lyžovat celých 5 dní, můžete zvolit balíček Hochficht se skipasy 4 z 5 nebo 3 z 5

Můžete si také určit, které dny od pondělí do pátku chcete lyžovat a které využijete k odpočinku či k jiným aktivitám. Je to na vás.


Ski areál Hochficht vám nabízí pestrý výběr sjezdovek a terénů o celkové délce 20,8 km, které jsou vzájemně propojeny v zábavnou „lyžařskou houpačku“ mezi vrcholy Hochficht (1 338 m), Reischelberg (1 281 m) a Zwieselberg (1 163 m)

Začátečníci a rodiny si užijí na 3,4 km dlouhé rodinné sjezdovce Stierwiese s červenou a modrou částí, 2 km dlouhá závodní FIS sjezdovka Standardabfahrt s převýšením 404 m prověří vaše lyžařské schopnosti.

Pokud toužíte po černé sjezdovce, vyzkoušejte 1,5 km dlouhou Zwieselbergabfahrt, která je nejprudší sjezdovkou na Hochfichtu. Pro závodní klání sportovních sdružení a firemní akce je vhodný především červený úsek sjezdovky Stierwiese.

Sněhovou jistotu na Hochfichtu garantují moderní sněžná děla, pokrývající 100% sjezdovek!

Sjezdovka Standardabfahrt

2 km dlouhá, náročná, jezdil se na ní Evropský pohár FIS. Vede z vrcholu Hochfichtu až k dolní stanici sedačky Hochfichtbahn (výškový rozdíl 404 m).

Sjezdovka Schönbergabfahrt

1 km, mírný horní úsek, paralelní s českou hranicí. Dále obtížnější přírodní lesní traverz až ke sjezdovce Standardabfahrt.

Sjezdovka Stierwiese

3,4 km dlouhá modrá sjezdovka, vhodná i pro ty, co si chtějí svezení hezky užít. V dolní části se rozděluje na modrou a červenou větev, obě vedou ke 4sedačkové lanovce. Vpravo od nástupní stanice lanovky se nachází dětský Sunny Kids park.

Sjezdovka Hochwaldabfahrt

1,7 km dlouhá a krásná sjezdovka s mnoha zákruty, vedoucí povětšinou na slunné straně.

Sjezdovka Reischlbergabfahrt

1,6 km dlouhý sjezd, který ocení především zkušení lyžaři.

Sjezdovka Wenzlwiese

Eventarena, osvětlení pro večerní lyžování, ideální volba po úspěšném zvládnutí začátků v dětském parku.

Sjezdovka Rehberg

Široká 1,2 km dlouhá sjezdovka spojující centrum Hochfichtu se sjezdovkami na vrcholu Zwieselberg. Je oblíbená hlavně u dětí a začátečníků, v horní části je zastřešený pojízdný pás.

Sjedzovka Zwieselbergabfahrt

FIS trasa (1,5 km dlouhá) pro obří slalom a slalom. V dolní části jsou 3 možnosti: jet dále po FIS trase, po obtížném černém úseku, nebo po mírné objížďce k Family Abfahrt.

Sjezdovka Zwieselberg Family

Sjezdovka s nádherným panoramatickým výhledem na Reischelberg a Hochficht vhodná pro rodiny.

Sjezdovka Schwarzenbergabfahrt

Pěkná a široká sjezdovka o délce 1,4 km vede z vrcholu Zweiselberg až k nástupní stanici čtyřsedačkové lanovky Schwarzenbergbahn.

FOTOGALERIE


Kontaktujte nás


Kontaktní údaje

Hůrka 90
Horní Planá, 38226

info@lipno-daniela.cz

+420 602 664 620
+420 777 712 577

... Sdílet ... Ubytování na jedničku

Pošlete nám zprávu


Image